august 28, 2017

Admiterea


Lista nominală a candidaților la Concursul de admitere

la meseria Croitor-confecționer (îmbrăcăminte după comandă), cu limba de instruire română

Nr.

crt

Numele prenumele candidatului Numărul de ordine din Registrul ,,Concursul de admitere” Instituția de învățămînt absolvită Anul absolvirii Media de concurs, MC Pentru persoanele specificate în pct.15 (se indică litera)
1 Munteanu Victoria 26 Gimnaziul Sărățica Nouă 2019    
2 Cuciurcă Daniela 38 Gimnaziul Covurlui 2019    
3 Zacon Natalia 44 Liceul Teoretic Lucian Blaga 1999    
4 Tcacenco Alexandra 58 Liceul Teoretic Constantin Spătaru 2019    
5 Goșman Ina 63 Liceul Teoretic Mihai Eminescu 2019    

Lista nominală a candidaților la Concursul de admitere

la meseria Tîmplar în construcții, cu limba de instruire română

Nr.

crt

Numele prenumele candidatului Numărul de ordine din Registrul ,,Concursul de admitere” Instituția de învățămînt absolvită Anul absolvirii Media de concurs, MC Pentru persoanele specificate în pct.15 (se indică litera)
1 Pleș Gheorghe 13 Gimnaziul Tigheci 2016    
2 Popa Dumitru 14 Gimnaziul Tigheci 2016    
3 Cricimar Cătălin 25 Gimnaziul Cazangic 2016    

 

Lista nominală a candidaților la Concursul de admitere

la meseria Viticultor-vinificator. Pomicultor, cu limba de instruire română

 

Nr.

crt

Numele prenumele candidatului Numărul de ordine din Registrul ,,Concursul de admitere” Instituția de învățămînt absolvită Anul absolvirii Media de concurs, MC Pentru persoanele specificate în pct.15 (se indică litera)
1 Lungu Teodor 10 Gimnaziul Tochile-Răducani 2016    
2 Ciubotaru Gheorghe 18 Liceul Teoretic ,,Mihai Viteazul” 2019    
3 Ciobanu Artiom 24 Gimnaziul Cazangic 2019    
4 Dintiu Cristina 47 Liceul Teoretic Mihai Viteazul 2014    
5 Cioinac Denis 49 Gimnaziul Beștemac 2019    
6 Ciobanu Ion 50 Liceul Teoretic Mihai Eminescu 2019    
7 Păduraru Veaceslav 51 Liceul Teoretic Mihai Eminescu 2019    
8 Țuțuianu Ionuț 59 Gimnaziul Enichioi 2019    
9 Ciomîrtan Nichita 60 Gimnaziul Enichioi 2019    
10 Țurcanu Dumitru 70 Gimnaziul Cazangic 2019    

Lista nominală a candidaților la Concursul de admitere
la meseria Plăcător cu plăci, cu limba de instruire română

Nr.

crt

Numele prenumele candidatului Numărul de ordine din Registrul ,,Concursul de admitere” Instituția de învățămînt absolvită Anul absolvirii Media de concurs, MC Pentru persoanele specificate în pct.15 (se indică litera)
1 Tomșa Valeriu 7 Gimnaziul Sărata-Nouă 2019    
2 Casapu Dumitru 20 Gimnaziul Tochile-Răducani 2016    
3 Fanari Adrian 28 Gimnaziul Filipeni 2019    
4 Stasiev Ruslan 30 LT Lucian Blaga 2019    
5 Catan Alexei 31 Gimnaziul Sărata-Nouă 2019    
6 Buga Dionisie 37 Gimnaziul Filipeni 2019    
7 Midor Dina-Dara 53 Gimnaziul Hănăsenii-Noi 2018    
8 Balica Victoria 68 Gimnaziul Batîr 2019    
9 Sîrbu Dumitru 69 Gimnaziul Filipeni 2019    

Lista nominală a candidaților la Concursul de admitere

la meseria Tractorist, cu limba de instruire română

Nr.

crt

Numele prenumele candidatului Numărul de ordine din Registrul ,,Concursul de admitere” Instituția de învățămînt absolvită Anul absolvirii Media de concurs, MC Pentru persoanele specificate în pct.15 (se indică litera)
1 Rangu Sergiu 3 Gimnaziul Cupcui 2019    
2 Tomșa Gheorghe 8 Gimnaziul Tochile-Răducani 2019    
3 Cojocea Emilian 27 Gimnaziul Cupcui      
4 Arnăutu Vlad 29 Gimnaziul Baurci Moldoveni 2019    
5 Caraulan Dumitru 39 Gimnaziul Sărăteni 2019    
6 Cassir Vadim 62 Gimnaziul Moscovei 2016    
7 Oancea Dumitru 64 Gimnaziul Cupcui 2019    

Lista nominală a candidaților la Concursul de admitere

la meseria Mecanic-auto, cu limba de instruire română

Nr.

crt

Numele prenumele candidatului Numărul de ordine din Registrul ,,Concursul de admitere” Instituția de învățămînt absolvită Anul absolvirii Media de concurs, MC Pentru persoanele specificate în pct.15 (se indică litera)
1 Baciu Liviu 1 Gimnaziul Orac 2019    
2 Vîrlan Sergiu 4 Gimnaziul Lărguța 2019    
3 Furtună Lilian 5 Gimnaziul Capaclia 2019    
4 Mutu Anatolie 6 Gimnaziul Orac 2019    
5 Vition Stelian 11 Gimnaziul Orac 2019    
6 Bîrlădeanu Andrei 19 Gimnaziul Cazangic 2019    
7 Cernenchii Adrian 21 LT Constantin Spătaru 2019    
8 Mocanu Vasile 22 Gimnaziul Lărguța 2019    
9 Vlaicu Ion 23 Gimnaziul Lărguța 2019    
10 Vulpe Mihail 33 LT Tomai 2019    
11 Ciobotaru Mihail 34 LT Tomai 2019    
12 Hodoroabă Dan 35 Gimnaziul Hănăsenii-Noi 2019    
13 Cioaric Miroslav 36 Gimnaziul Hănăsenii-Noi 2019    
14 Balaescu Patric 41 Liceul Teoretic Lucian Blaga 2019    
15 Gurschii Evghenii 43 Gimnaziul Andrei Porcescu 2018    
16 Stavilă Dumitru 45 Gimnaziul Vasile Pîrvan 2019    
17 Chircu Andrei 46 Liceul Teoretic Mihai Eminescu 2019    
18 Ciobanu Victor 48 Liceul Teoretic Constantin Spătaru 2019    
19 Furnică Daniel 52 Liceul Teoretic Constantin Spătaru 2019    
20 Călăraș Gheorghe 54 Gimnaziul Filipeni 2019    
21 Popa Nicolae 55 Gimnaziul Tochile-Răducani 2017    
22 Mitreanu Vladimir 56 LT Mihai Viteazul 2019    
23 Nederiță Pavel 61 LT Mihai Viteazul 2019    
24 Masalov Mihail 40 Liceul Teoretic ,,Constantin Spătaru” 2019    
25 Vaganiuc Iurie 57 Liceul Teoretic ,,Constantin Spătaru” 2019    
26 Topală Sergiu 65 Gimnaziul ,,Vasile Alecsandri” 2016    
27 Enciu Cristian 66 Gimnaziul ,,Vasile Alecsandri” 2015    

Lista nominală a candidaților la Concursul de admitere

la meseria Electrogazosudor-montator. Tăietor cu gaze, cu limba de instruire română

Nr.

crt

Numele prenumele candidatului Numărul de ordine din Registrul ,,Concursul de admitere” Instituția de învățămînt absolvită Anul absolvirii Media de concurs, MC Pentru persoanele specificate în pct.15 (se indică litera)
1 Casapu Vasile 2 Gimnaziul Tochile-Răducani 2019    
2 Ungureanu Dumitru 9 Gimnaziul Covurlui 2019    
3 Cicanci Dumitru 15 Gimnaziul Larga Nouă 2019    
4 Sîrbu Alexandru 32 Liceul Teoretic ,,Grigore Vieru” 2019    
5 Enăchescu Eric 67 Gimnaziul Ceadîr 2019    

 

ADMITEREA 2018-2019

 

Comisia de admitere                                         0263-2-21-85


P L A N U L

de înmatriculare în anul 2018-2019

Școala Profesională, or. Leova

Nr. Meseria (profesia) Codul Total Gimnaziu 3 ani Gimnaziu 2 ani
1. Croitor (confecționer îmbrăcăminte la comandă) 723010
2. Electrogazosudor-montator 715005
3. Mecanic auto 716006
4. Placator cu plăci 732031
5. Tîmplar 732037
6. Tractorist 1041018
7. Viticultor-vinificator 811012
8. Bucătar

Comisia de admitere                        0263-2-21-85